GabiKami / Blog'as / Makiažas

4 Makiažo tipai arba Kokį makiažą pasirinkti?

2021-08-23 | Gabija Kaminskaitė | 4 min.

Sužinokite kuo skiriasi dieninis makiažas nuo vakarinio, kokios yra pagrindinės makiažo rūšys ir kaip iškomunikuoti savo norus vizažistei.

makiažo tipai

Suradus sau patinkantį vizažistą ar grožio saloną, teikiantį makiažo paslaugą, ir atsidarius kainyną, greičiausiai susidursite su išvardintais skirtingais makiažo tipais. Dažniausiai jie būna tokie: dieninis makiažas, vakarinis makiažas, proginis bei vestuvinis makiažai ir foto makiažas arba grimas. Čia dažnai iškyla klausimas, kurią gi paslaugą užsakyti, matant, jog skiriasi tiek paslaugos atlikimo trukmė tiek jos kaina. Taigi, kad būtų lengviau išsirinkti, Jūsų dėmesiui: trumpi makiažo tipų aprašymai ir ko tikėtis juos užsisakius.

TURINYS:

Dieninis makiažas

Lengvas ir subtilus - žodžiai geriausiai apibūdinantys šį variantą. Užsisakius šį makiažą iš studijos išeisite lengvai pamaskuota oda, neutraliais atspalviais ir švelniai paryškintomis akimis ir lūpomis. Užsisakant dieninį makiažą nereikėtų tikėtis sudėtingų ir spalvotų akių vokų šešėlių padengimo technikų ar ryškių raudonų lūpų. Dažnai tai yra greičiausiai atliekamas įvaizdis, o kartu ir pigiausias pasirinkimas iš sąrašo. Tinkamas einant į svarbų susitikimą, verslo pietus ar kitą oficialų, bet dieną vykstantį renginį. Svarbiausias dieninio makiažo tikslas - suteikti skaistumo ir gaivos, pagyvinti akių žvilgsnį neapkraunant odos.

dieninis makiažas

Vakarinis arba proginis makiažas

Vakarinis ir proginis makiažas reikalauja skirti daugiau laiko jam atlikti. Užsisakius šią makiažo paslaugą ir pasitarus su vizažistu, studiją paliksite jau su ryškesniu įvaizdžiu. Atliekant šį makiažą dažniausiai išryškinamos akis arba lūpos, atliekamas ryškesnis veido modeliavimas, tam, kad gerai matytųsi pritemdytame apšvietime. Proginis makiažas nebūtinai turi būti labai ryškus, vizažistas visada atsižvelgs į Jūsų poreikius, tačiau jis atliekamas ir užfiksuojamas taip, kad atlaikytų ilgesnį laiko tarpą. Atliekant proginį makiažą akių vokų šešėlių ar lūpdažio spalvos yra derinamos ne tik prie kliento odos bei akių spalvos, o ir prie būsimos aprangos. Šis makiažas puikiai tinka einant kaip svečiui į vestuves, gimtadienį, išleistuves ar kitą ilgiau trunkančią šventę, norint jos metu atrodyti nepriekaištingai tiek gyvai, tiek nuotraukose.

vakarinis arba proginis makiažas

Vestuvinis nuotakos makiažas

Dėl šio makiažo užsakymo progos klausimai nebekyla. Tai ypatingo kruopštumo ir dėmesio reikalaujantis makiažo tipas, dažnai trunkantis ilgiau - apie pusantros valandos. Juk taip svarbu yra, kad nuotaka šią svarbią dieną jaustųsi puikiai. Prieš atliekant vestuvinį makiažą visada išsiaiškinami jaunosios lūkesčiai. Vestuvinis makiažas gali būti ir labai subtilus bei lengvas, ir ryškesnis. Čia viskas priklauso nuo jaunosios norų. Prieš vestuvinį makiažą siūloma atlikti bandomąjį, kurio metu vizažistas taip pat pabendrauja su kliente ir aptaria įvairius niuansus. Atlikus bandomąjį makiažą vizažistas jau turės sąrašą priemonių ir atspalvių, kuriuos naudos iškilmingosios dienos rytą, taip darbas galės vykti sklandžiai ir efektyviai.

vestuvinis nuotakos makiažas

Foto makiažas arba grimas

Šis makiažo tipas mažiausiai apibrėžtas atlikimo technikų bei ryškumo aspektu. Foto makiažas atliekamas taip, kad puikiai atrodytų prie ryškaus apšvietimo ir foto objektyvo blyksčių. Šis makiažas visiškai individualiai parenkamas ir pritaikomas pagal fotosesijos temą, aprangą, galimas pasitarimas ne tik su modeliu, bet ir su fotografu bei stilistu. Grimas dažniausiai pasirenkamas einant į teminį vakarėlį, kurio tematika reikalauja gan stipriai pakeisti kliento veido bruožus makiažo pagalba, pavyzdžiui, kraupaus ir efektingo įvaizdžio kūrimas Helovyno vakarėliui.

foto makiažas

Išvados

Be šių išvardintų makiažo tipų galima rasti dar ir vyrišką makiažą arba jaunikio grimą, kurio metu išlyginamas odos atspalvis ir užmaskuojami netobulumai, kad oda atrodytų nepriekaištingai nuotraukose, tad dažniausiai šis tipas pasirenkamas vestuvių progai arba ruošiantis fotosesijai. Prieš užsisakant makiažą, peržiūrėkite išsirinkto meistro darbų portfolio, o jeigu vis dar kyla klausimų, drąsiai susisiekite su vizažistu, mes mielai padėsime išsirinkti!

Proginis Makiažas Vilniuje
nuo 35€

Dieninis Makiažas Vilniuje.