GabiKami / Blog'as / Makiažas

Vizažistas - kas tai? Kaip tapti makiažo meistru / specialistu?

2021-08-16 | Gabija Kaminskaitė | 2 min.

Kas yra vizažistas? Kokia šio žodžio teisinga rašyba - visažistas ar vizažistas? Kaip tampama makiažo specialistu? Atsakymai į visus šiuos klausimus.

Vizažistas - kas tai?

Kas yra vizažistas?

Makiažo meistro profesija - labai dinamiška, reikalaujanti prisitaikyti prie besikeičiančių mados, spalvų bei kosmetikos panaudojimo tendencijų ir, žinoma, prie kiekvieno ateinančio kliento veido bruožų bei norų.

Vizažistas, kosmetikos priemonių ir savo sugebėjimų dėka gali greitai ir efektyviai išryškinti gražiausius kliento bruožus, vizualiai pakoreguoti veido, akių, antakių ir lūpų formas, kartu išlaikydamas kiekvieno kliento unikalius ir jau savaime gražius bruožus.

Vizažistas = menininkas?

Mano akimis žiūrint, tai tam tikra prasme meniškas prisilietimas prie žmogaus ne tik šepetėliais ir dažais, o ir savo vidumi. Vizažistas turi ne tik greitai ir taikliai pamatyti kokios spalvos, formos ir padengimo technikos tiks klientui. Kartu, makiažo meistras turi gebėti įsiklausyti į kliento išsakomus poreikius ir kaip galėdamas geriau patenkinti tuos lūkesčius, kad iš studijos išėjęs žmogus jaustųsi pakylėtas.

Taigi, visažistas ar vizažistas?

Nepaisant to, kad daugelis rašo šį žodį su raide “s”, vartotinas žodis vis dėl to yra vizažistas. Žinoma, visada galima pasakyti makiažo specialistas arba man labiausiai patinkantis pavadinimas - makiažo meistras. Ši profesija gyva jau nuo Senovės Egipto laikų iki šių dienų. Dabar vizažistai dirba įvairiausiose nišose: pradedant modelių fotosesijomis žurnalų viršeliams ir baigiant specialiu grimu, skirtu televizijos filmavimams ar teatrui.

Kaip tapti vizažistu?

Vienas iš svarbiausių dalykų, norint tapti geru vizažistu - noras ir motyvacija nuolat mokytis bei sekti grožio pasaulio naujienas.

Žinoma, be galo svarbu turėti makiažo atlikimo pagrindus, to išmokti galima tiek grupiniuose tiek individualiuose kursuose, kuriuos organizuoja įvairios makiažo mokyklos ir individualūs meistrai.

Labai sveikintinas aspektas - savo stiliaus išgryninimas. Kai vizažistas palaiko savo stilistiką, ateinantys klientai gali lengviau įsivaizduoti, kokio rezultato iš meistro tikėtis, o meistras gali susikurti nuolat grįžtančių klientų ratą.

Be jokios abejonės, jau ne kartą paminėtas dalykas - kliento norų išklausymas ir įsiklausymas į juos, padedantis pasiekti geriausią įmanomą rezultatą.

Na ir, žinoma, asmeninės savybės, be kurių aš neįsivaizduoju sėkmingai dirbančio vizažisto: estetikos pojūtis, empatija, kantrumas, kruopštumas ir akylumas detalėms.