GabiKami / Blog'as / Makiažas

Top 10: kokias makiažo priemones būtina turėti savo kosmetinėje?

2021-08-25 | Gabija Kaminskaitė | 7 min.

Nesvarbu, ar dažaisi kiekvieną dieną, o gal tik ypatingoms progoms, šios priemonės sudaro puikaus makiažo pagrindą ir turėtų atsirasti tavo kosmetinėje!

Kasdieninės makiažo priemonės, kosmetika

TURINYS:

1. Priemonė su SPF (angl. Sun Protection Factor)

Apie odos priežiūros priemones nekalbu, kiekvienas žmogus jas prisitaiko pagal save ir savo poreikius, ir nusprendžia ar jam pakaks prausiklio ir drėkinančio kremo, ar jis naudos dvidešimties žingsnių rutiną. Bet priemonės apsaugančios nuo saulės UV spindulių, mano nuomone, turėtų lydėti kiekvieną. Pasirinkimas vaistinėse ir kosmetikos parduotuvėse tikrai platus: kremai, losjonai, dulksnos, kreminės ir sausos kompaktinės pudros, turinčios dažniausiai cheminius arba mineralinius filtrus.

2. Makiažo pagrindas

Skysta pudra, BB ar CC kremas, o gal biri mineralinė pudra? Visi šie variantai tinkami siekiant suvienodinti odos atspalvį. Skystą pudrą galima išsirinkti tiek intensyviau maskuojančią ir sunkesnę tiek lengvesnę ir su spindinčiomis dalelėmis, o BB bei CC kremai, lengvai prisitaikantys prie odos atspalvio, suteiks labai natūraliai ir gaiviai atrodančios odos efektą. Biri mineralinė pudra suteikia pakankamai lengvą maskavimą, ją galima sluoksniuoti, tačiau reikia šiek tiek daugiau įgūdžių tolygiai padengti ją ant odos.

3. Maskuojamoji priemonė

Taip pat gausus spektras pasirinkimų: skysti, kreminiai, pieštukiniai. Matiniai ir suteikiantys švytėjimo. Prisitaikantys prie odos atspalvio ir skirti neutralizuojančių spalvų pagalba koreguoti odos netolygumus. Maskuoklio pagalba galima paslėpti nedidelius odos trūkumus, pavyzdžiui, spuogelius, pigmentines dėmeles, ryškesnius kapiliarus ir, žinoma, tamsius paakius.

4. Skaistalai

Vis dar susiduriu su moterimis, kurios baidosi šios priemonės, mat ištarus žodį “skaistalai” arba dar kartais “ružas”, kai kurioms iškyla ryškiai rožinių skruostų asociacija. Dabar galima rinktis iš įvairiausių skaistalų atspalvių (bei tekstūrų!) ir pritaikyti juos pagal odos toną, plaukų ir akių spalvas.

5. Makiažo kempinėlė

Kempinėlę aš matau kaip nepamainomą makiažo pagalbininkę tiek profesionaliam vizažistui tiek kuriant makiažą sau namuose. Dengiant makiažo pagrindą kempinėle, o ne pirštais, visų pirma galima lengvai kontroliuoti makiažo pagrindo padengimo storį, taip pat, pritrūkus maskavimo, kempinėle patogu padengti antrą ar trečią sluoksnį, kadangi priešingai nei dengiant šiltais pirštais, tapšnojant kempinėle jau padengtas makiažo pagrindo sluoksnis nenusitrins. Kempinėlė, su ant jos likusiu skysto makiažo pagrindo likučiu, taip pat puikiai padeda nugesinti per ryškiai padengtus skaistalus!

6. Švytėjimo suteikianti priemonė (angl. Highlighter)

Viena iš daugiafunkcių priemonių šiame sąraše. Svarbu nemaišyti šios priemonės su skaistalais, kadangi švytėjimo suteikiančios priemonės praktiškai visada būna su šviesą atspindinčiomis dalelėmis ir šviesių atspalvių: balsvi, šampaniniai, kreminiai, auksiniai, kai tuo tarpu skaistalai gali būti tiek matiniai tiek žvilgantys ir daugiausiai būna iš rausvų ir rusvų spalvų spektro. Švytėjimo suteikiančią priemonę rekomenduojama dengti ant skruostikaulių viršaus, nosies kalnelio, lūpų “kupidono lanko”, po antakiu bei į vidinius akių kampučius. Jeigu turite šią priemonę skystoje formoje, galite įmaišyti ją į mėgstamą skystą makiažo pagrindą ir taip išgauti švytinčios ir drėgnos odos įspūdį!

7. Priemonė antakiams formuoti

Antakiams formuoti galima rinktis iš: pieštuko, šešėlių, gelio, pomados, flomasterio, muiliuko. Pieštukas, manau, dažniausiai naudojama priemonė, padeda išryškinti antakių formą ir užpildyti tuščius plotelius. Antakių šešėliai padeda sukurti užpildytų antakių įspūdį ir puikiai tinka jau išraiškingos formos antakiams. Antakių gelio pagalba, su spalva ar be, sušukuosite ir lengvai užfiksuosite jau padažytus antakius. Antakių pomada tinka siekiant itin ryškių ir išraiškingų “instagraminių” antakių o flomasteris gražiausiai atrodo šviesių plaukelių savininkėms, ir taip pat padeda užpildyti tuščius plotelius. Prieš keletą metų madingais tapę purūs ir tolygiai sušukuoti antakiai ir šiandien nesitraukia, o šiam efektui pasiekti patogu naudoti antakių muiliuką, kuris padės sukurti trumpalaikį laminuotų antakių efektą. Tam kad antakių forma išsilaikytų ilgesnį laiką, galima pasidaryti profesionalų antakių laminavimą.

8. Akių pieštukas

Puiki priemonė sukurti tiek kasdienį dieninį makiažą, tiek paversti jį vakariniu. Kietesniu ir aštriau padrožtu pieštuku galima akis paryškinti subtiliu katės akių pravedimu, o minkšto ir lengvai sklaidomo pieštuko pagalba imituosite akių šešėlius ir galėsite susikurti net gi lengvą dūminį makiažą.

9. Blakstienų tušas

Kas be ko, akių makiažui užbaigti tušas yra nepamainoma priemonė. Dažniausiai naudojama ir universali blakstienų tušo spalva - juoda. Tinkama tiek greitai prabraukti blakstienas prieš skubant į darbą ar suteikti paskutinius potėpius proginiam makiažui. Siekiant natūraliai atrodančio ir neiššaukiančio akių makiažo galima naudoti rudos spalvos blakstienų tušą, o siekiant žaismingo ar teminio makiažo įvaizdžio pasitarnaus mėlynas, violetinis ar žalias blakstienų tušas.

10. Lūpų dažai

Dar viena iš daugiafunkciškai panaudojamų priemonių - lūpų dažai. Ant lūpų tepamas lūpdažis - akivaizdu, tačiau jį taip pat galima panaudoti kuriant monochrominį įvaizdį ir lengvai padengiant ta pačia priemone skruostikaulius bei akių vokus. Tai atlikti padės kempinėlė. Tam gali pasitarnauti įvairių atspalvių lūpų dažai: raudonų, uogų bei rudų tonų.

Atrodo daug?

Galbūt sąrašas atrodo ilgas ir kelia įspūdį lyg tai būtų didelis kiekis priemonių, tačiau iš tiesų taip nėra. Tai yra tik 10 pagrindinių priemonių (o kur dar šepetėliai!). Kosmetikos priemonių parduotuvių yra tikrai daug ir pasirinkimas itin gausus. Jei sunku apsispręsti, kurią priemonę, kokios spalvos ar tekstūros pasirinkti, užsisakykite individualią makiažo pamoką sau, kurios metu kartu išnagrinėsime esamą kosmetinės turinį ir aš atsakysiu į kylančius klausimus!